...
jerzy michalak

Wybory samorządowe we Wrocławiu. Jerzy Michalak startuje na urząd prezydenta miasta

Jerzy Michalak zapowiedział, że będzie kandydował na prezydenta Wrocławia, mając poparcie Bezpartyjnych Samorządowców.

W 2018 roku polityk ubiegał się o stanowisko burmistrza stolicy Dolnego Śląska, zajmując wówczas czwarte miejsce z poparciem na poziomie około 7 procent. W ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych Michalak bezskutecznie starował do Senatu z ramienia Bezpartyjnych Samorządowców.

Jerzy Michalak z poparciem Bezpartyjnych Samorządowców

Jerzy Michalak pełnił wcześniej funkcję członka zarządu województwa dolnośląskiego w latach 2014-2018. Obecnie jest prezesem Parku Innowacji i Nauki, będącego częścią samorządu województwa dolnośląskiego.

Według Michalaka, Bezpartyjni Samorządowcy mają na celu przywrócenie dumy mieszkańcom Wrocławia wobec swojego miasta. Zadeklarował, że partia ta przedstawi długofalowe i kompleksowe rozwiązania dla najważniejszych problemów miasta. – Nasz program opierać się będzie na otwartości i dialogu. Przywrócimy standardy zarządzania w spółkach miejskich – stwierdził Michalak.

Dotychczas swoją kandydaturę na prezydenta Wrocławia ogłosili także obecny burmistrz Jacek Sutryk oraz kandydat Zielonych Robert Suligowski. Sutryk zwyciężył w pierwszej turze poprzednich wyborów samorządowych, startując wówczas jako kandydat Koalicji Obywatelskiej, ale także cieszący się poparciem środowiska związanego z byłym burmistrzem Rafałem Dutkiewiczem, rządzącym miastem przez 16 lat. Poparcie udzieliły mu również SLD oraz Unia Europejskich Demokratów.

Koalicja dla Wrocławia i ich kandydat na prezydenta

Przypomnijmy, że 15 grudnia 2023 r. przedstawiciele Platformy Obywatelskiej i Zielonych utworzyli „Koalicję dla Wrocławia”, do której później dołączyła część ruchów miejskich. Według lokalnych mediów tym razem Koalicja Obywatelska nie poprze Sutryka i wystawi innego kandydata. Nieoficjalnie mówi się, że ma to być poseł PO Michał Jaros.

Udostępnij:

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *