...
ko sejmik dolnośląskie

Dolnośląskie. Koalicja Obywatelska przedstawiła część kandydatów do sejmiku

Politycy Koalicji Obywatelskiej zaprezentowali swoich kandydatów do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z Okręgu Wałbrzyskiego.

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej z Okręgu Wyborczego Nr 3, obejmującego miasto Wałbrzych oraz powiaty: wałbrzyski, świdnicki, kłodzki, ząbkowicki i dzierżoniowski, rywalizować będą o 8 mandatów w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Kandydaci do sejmiku z doświadczeniem

Jak poinformował Michał Jaros, poseł na Sejm RP i przewodniczący regionu dolnośląskiego Platformy Obywatelskiej, na listach znajdą się przedstawiciele każdego powiatu, posiadających bogate doświadczenie zdobyte podczas pełnienia różnych funkcji w administracji, samorządzie oraz parlamencie. – To jest nasza reprezentacja – silni ludzie z wieloletnim doświadczeniem, angażujący się społecznie i pracujący na rzecz lokalnych społeczności – dodał.

Duże oczekiwania

Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha, w swoim wystąpieniu wspomniał o dużych oczekiwaniach mieszkańców Południa Dolnego Śląska wobec nadchodzących wyborów samorządowych. Wyraził on też nadzieję na poprawę współpracy z samorządem województwa, która w poprzednich latach była trudna. – Apelowaliśmy przez ostatnie pięć lat, o to, żeby południe Dolnego Śląska, w tym przypadku okręg wałbrzyski z subregionu sudeckiego był traktowany lepiej niż okręg legnicki, a przede wszystkim lubiński. Nic z tego nie wyszło, większość środków lokowano tam, gdzie jest ich pierwotnie bardzo dużo. Ta nierówność traktowania musi się zmienić. Nasi radni, nasi kandydaci powinni respektować te oczekiwania, które mieszkańcy południa Dolnego Śląska artykułują od wielu lat – powiedział.

Udostępnij:

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *