...
Janusz Korwin-Mikke

Janusz Korwin-Mikke będze walczył o stanowisko prezydenta Warszawy

Korwin-Mikke, założyciel partii KORWiN (Konfederacja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Niepodległość), startuje w wyborach samorządowych jako kandydat Bezpartyjnych Samorządowców.

– Warszawa ma być pełna dynamiki, jak najwięcej samochodów, żeby ludzie mogli wszędzie dojechać. Samochody są bardzo oszczędne. Zużywają znacznie mniej gazu, bo jeżdżą z miejsca do miejsca – wyjaśnił.

Wspólny kandydat KORWiN i Bezpartyjnych Samorządowców

Podczas konferencji prasowej Korwina-Mikke przedstawiono, że zakończono rejestrację listy Bezpartyjnych w 10 okręgach Warszawy, w tym także z udziałem reprezentantów jego ugrupowania oraz Grzegorza Brauna. Korwin-Mikke został wyznaczony jako wspólny kandydat na prezydenta stolicy.

Przewodniczący Bezpartyjnych, Piotr Bakun, podkreślił, że ich celem jest zjednoczenie różnych środowisk w celu skutecznej rywalizacji o stanowisko prezydenta i miejskie rady. Korwin-Mikke wyraził determinację w pokonaniu obecnego prezydenta, Rafała Trzaskowskiego, i ukazaniu jego rzekomych błędów, dążąc do uczynienia Warszawy „normalnym miastem”.

Jego wizja Warszawy opiera się na przyjazności dla kierowców, z samochodem jako głównym środkiem transportu. Podkreślił, że komunikacja miejska powinna być dostępna, ale to pojazdy indywidualne stanowią podstawę transportu w stolicy.

Janusz Korwin-Mikke i jego walka o prezydenturę stolicy

Korwin-Mikke, który już kilkukrotnie ubiegał się o prezydenturę Warszawy w przeszłości, zapowiedział walkę z Trzaskowskim i propagowanie swoich pomysłów na rozwój miasta.

Wybory samorządowe odbędą się za miesiąc, a druga tura wyborów na prezydentów miast zaplanowana jest na kwiecień. Wśród kandydatów na prezydenta Warszawy są także Tobiasz Bocheński z PiS, obecny prezydent Rafał Trzaskowski z KO, Magdalena Biejat z Lewicy i ruchów miejskich, oraz Przemysław Wipler z Konfederacji.

Udostępnij:

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *