...
Hanna Zdanowska

Wybory samorządowe 2024. Hanna Zdanowska będzie ponownie ubiegała się o fotel prezydenta Łodzi

Aktualna prezydent miasta Łodzi Hanna Zdanowska ogłosiła swój start w nadchodzących wyborach samorządowych.

– Wszystko, co najważniejsze w moim życiu wydarzyło się i dalej może wydarzyć się w Łodzi. Wierzę, że mogę tu zrobić jeszcze wiele dobrego. Będę kandydować na prezydenta Łodzi w nadchodzących wyborach. Jeśli państwo, łodzianie, znów mi zaufacie, będzie to moja ostatnia kadencja – powiedziała Zdanowska.

Hanna Zdanowska – mieszkanka i prezydent Łodzi

Hanna Zdanowska urodziła się w Łodzi i jest absolwentką XXVI Liceum Ogólnokształcącego. Ukończyła inżynierię środowiska na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Łódzkiej. Po studiach pracowała nad budową osiedli w Łodzi – Retkini i Radogoszcz oraz prowadziła firmę odzieżową. Pełniła również przez sześć lat funkcję dyrektora biura Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej. W 2006 roku została radną Rady Miejskiej, a następnie wiceprezydentem Łodzi. Odpowiadała wówczas za edukację, sport oraz fundusze unijne. W 2007 roku została wybrana do Sejmu RP z listy Platformy Obywatelskiej i pełniła rolę zastępcy przewodniczącego Komisji Nadzwyczajnej „Przyjazne Państwo” ds. ograniczenia biurokracji. Po zwycięstwie w wyborach samorządowych w 2010 roku została zaprzysiężona na stanowisko Prezydenta Miasta Łodzi. Na drugą kadencję została wybrana przez mieszkańców Łodzi już w pierwszej turze wyborów w 2014 roku. Cztery lata później mieszkańcy ponownie powierzyli jej stanowisko prezydenta miasta po raz trzeci.

Kolejne wybory samorządowe i kolejny start

– Decyduję się na start w wyborach wiedząc, że nie wszystkie moje dotychczasowe plany udało się zrealizować na czas. Chcę dokończyć to, co obiecałam łodzianom. Chcę też dalej zmieniać Łódź, wspólnie z mieszkańcami. W ciągu ostatnich 13 lat wspólnie udało nam się dokonać rzeczy niewyobrażalnej – przywrócić Łodzi renomę miasta, które warto odwiedzić, w którym warto żyć. Czasem o tym zapominamy, ale możemy być z tego dumni, ja jestem dumna z tego, że łodzianie przywracają Łodzi świetność – powiedziała Zdanowska.

Zdanowska jest członkiem Europejskiego Komitetu Regionów (EKR) od grudnia 2019 roku. W obecnej kadencji EKR zasiada w Komisji ENVE – Środowiska, Zmian Klimatu i Energii oraz Komisji SEDEC – Polityki Społecznej, Edukacji, Zatrudnienia, Badań Naukowych i Kultury. Ponadto jest członkiem Grupy Roboczej EKR Green Deal Going Local, Ambasadorem Paktu na rzecz Klimatu z ramienia EKR oraz Krajowym Ambasadorem ds. Porozumienia Burmistrzów.

Udostępnij:

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *