...
Piotr Krzystek

Szczecin. Prezydent Piotr Krzystek z poparciem Platformy Obywatelskiej

Szczecińska Platforma Obywatelska udzieliła poparcia Piotrowi Krzystkowi, który ponownie będzie ubiegał się o urząd prezydenta Szczecina.

9 lutego br. urzędujący prezydent miasta ogłosił swoją kandydaturę na reelekcję. Dwa dni później Rada Szczecińskiej Platformy Obywatelskiej RP podjęła decyzję o kontynuacji współpracy i udzieliła poparcia jego kandydaturze w wyborach na Prezydenta Miasta Szczecin. Piotr Krzystek będzie ubiegał się o to stanowisko po raz piąty. Jego hasło wyborcze to „Sprawdzony prezydent. Codziennie lepszy Szczecin”.

Kandydaci do Rady Miasta Szczecin

Rada Powiatu zatwierdziła również listy kandydatów do Rady Miasta Szczecin, na których znaleźli się m.in. działacze społeczni, aktywiści, przedsiębiorcy i nauczyciele. W okręgu nr 1 listę otwiera Marcin Biskupski, wiceprzewodniczący Rady Miasta Szczecin, na drugim miejscu znalazła się Maria Schneider – działaczka na rzecz praw kobiet, a na trzecim – Wojciech Dorżynkiewicz, radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. W okręgu nr 2 listę otwierać będzie
Urszula Pańka, dyrektorka Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i radna Szczecina, na drugim miejsc znajdują się społecznik Stanisław Kaup i ginekolożka Dorota Gródecka. Numerem 1 w okręgu nr 3 będzie Paweł Bartnik, radny Szczecina, dyrektor biura Euroregionu Pomerania, a na dwoch kolejnych miejscach znajdują się współprzewodniczący partii Zielonych Przemysław Słowik oraz przedsiębiorca Ewa Jasińska.

Udostępnij:

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *