...
Marcin Buchali

Wybory samorządowe. Marcin Buchali będzie kandydatem PiS na prezydenta Łodzi?

W Łodzi, jednym z miast uważanym za bastion KO, Marcin Buchali z PiS zamierza ubiegać się o stanowisko prezydenta.

Buchali od lat jest związany z partią Jarosława Kaczyńskiego.

Marcin Buchali chce być prezydentem Łodzi

Przypomnijmy, że w ostatnich łódzkich wyborach nie było konieczności przeprowadzenia drugiej tury wyborów samorządowych. W pierwszej turze kandydaci PiS – Joanna Kopcińska i Waldemar Buda – zanotowali porażki. Teraz zaś Marcin Buchali, widząc szansę na odbicie miasta z rąk opozycji, deklaruje gotowość do rywalizacji o fotel prezydenta miasta.

Buchali, 33-letni polityk, kształtował swoją karierę jako zastępca Tobiasza Bocheńskiego, pełniąc funkcję wicewojewody łódzkiego. Jego doświadczenie obejmowało m.in. nadzór nad zaopatrzeniem miasta w węgiel. Obecnie, nie posiadając jeszcze oficjalnej nominacji, Buchali angażuje się w interakcję z mieszkańcami poprzez swoją kampanię „Razem zmień-MY Łódź”, niezależnie od oficjalnego poparcia ze strony PiS.

Hanna Zdanowska gotowa na wybory samorządowe?

Jednym z głównych punktów programu Buchalego jest krytyka opóźnień w remontach ulic Łodzi, co stanowi wyraźny atak na obecną prezydent miasta, Hannę Zdanowską. Zdanowska mimo braku oficjalnego potwierdzenia rozważa kolejny start w wyborach na stanowisko prezydenta, co może stanowić kolejne wyzwanie dla Buchalego.

Niezależnie od ewentualnej nominacji ze strony PiS, Marcin Buchali już teraz promuje swój program.

Udostępnij:

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *