...
Tadeusz Truskolaski

Wybory na prezydenta Białegostoku. Tadeusz Truskolaski powalczy o reelekcję

Tadeusz Truskolaski zadeklarował oficjalnie, że ponownie wystartuje w wyborach na prezydenta Białegostoku.

Ogłoszenie tej decyzji miało miejsce podczas spotkania z mieszkańcami w Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku. Prezydent Truskolaski, będący na stanowisku od czterech kadencji, podkreślił, że jego decyzja była rezultatem namysłu oraz zachęt od rozmów z przyjaznymi osobami.

Prezydent Białegostoku chce kontynuować wcześniejsze plany

Truskolaski, mający 65 lat, jest prezydentem Białegostoku od 2006 roku. Wśród osiągnięć swojej kadencji wskazał udane inwestycje, takie jak Trasa Niepodległości, węzeł drogowy Porosły, czy Muzeum Pamięci Sybiru. Planuje kontynuację projektów inwestycyjnych, obejmujących m.in. budowę hali sportowej i rozwój lotniska.

Mimo trudności, jakie samorządy doświadczały w ostatnich latach, Truskolaski podkreślił pozytywne aspekty rozwoju Białegostoku. Zaznaczył, że demokratyczna Polska stwarza szansę na stabilizację dochodów samorządów.

Pytany o powody ponownego startu, Truskolaski wskazał brak naturalnego następcy, który miałby szanse na wygraną. Jego zdaniem, zwycięstwo kandydata z obozu przeciwnego mogłoby ograniczyć rozwój miasta.

Kim jest Tadeusz Truskolaski?

Tadeusz Truskolaski jest bezpartyjny, jednak prawdopodobnie otrzyma poparcie od Koalicji Obywatelskiej. Decyzję w tej sprawie podejmie zarząd regionalnych struktur PO. W przeszłości Truskolaski startował z poparciem Koalicji Obywatelskiej, wygrywając wybory w 2018 roku. Obecnie jest jedynym oficjalnie ogłoszonym kandydatem na prezydenta Białegostoku w kwietniowych wyborach samorządowych.

Udostępnij:

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *