...
Kamil Suchański

Kielce. Kamil Suchański zapowiada udział wyborach na prezydenta miasta

Kamil Suchański, kielecki radny i lider stowarzyszenia „Bezpartyjni i Niezależni”, ogłosił swoją kandydaturę na stanowisko prezydenta Kielc w nadchodzących wyborach samorządowych.

Suchański podkreślił potrzebę skupienia się na efektywnej współpracy z przedsiębiorcami, aktywnej komunikacji z mieszkańcami oraz realizacji planów budżetowych, aby poprawić obecne miejsce miasta w różnych rankingach.

Wybory na prezydenta Kielc

Decyzję o kandydaturze Suchański ogłosił podczas konferencji prasowej, gdzie podkreślił, że doświadczenie zdobyte jako radny sprawi, że stanie się jeszcze lepszym prezydentem. Jego priorytety obejmują współpracę z przedsiębiorcami, komunikację z mieszkańcami oraz skuteczną realizację planów budżetowych.

Stowarzyszenie „Bezpartyjni i Niezależni” planuje wystawić na listach wyborczych do rady miasta przynajmniej 80 procent osób niezwiązanych z partiami politycznymi. Suchański podkreślił, że celem jest działanie na rzecz mieszkańców, a spory polityczne nie powinny mieć miejsca w samorządzie.

Podczas konferencji przedstawiono także główne założenia „Planu dla Kielc”, w tym propozycje takie jak bezpłatna komunikacja miejska, rewitalizacja centrum miasta, nowoczesna infrastruktura (ulice, parkingi i drogi rowerowe) oraz sprawna administracja urzędu miasta.

Kim jest Kamil Suchański?

Kamil Suchański zdobył mandat do kieleckiej rady miasta w październiku 2018 roku, a później został przewodniczącym Rady Miasta Kielce. Lider stowarzyszenia „Bezpartyjni i Niezależni” jest również przewodniczącym klubu radnych Bezpartyjni i Niezależni w Radzie Miasta Kielce. W maju ubiegłego roku stowarzyszenie przystąpiło do ruchu Bezpartyjni Samorządowcy, a Suchański ubiegający się o mandat posła w wyborach parlamentarnych zdobył 9241 głosów.

Udostępnij:

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *