...
Marzenie o Warszawie

Warszawa. „Miasto Jest Nasze” i Lewica Razem wystartują wspólnie w wyborach

Wybory samorządowe w Warszawie nabierają nowego wymiaru – Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze oraz partia Lewica Razem ogłosiły bowiem wspólny start.

Oba podmioty potwierdziły swoją decyzję podpisując pakt „Marzenie o Warszawie” przy pomniku Syreny.

Marzenie o Warszawie – założenia paktu

Barbara Jędrzejczyk, przewodnicząca Miasto Jest Nasze, opowiedziała o wspólnej wizję miasta pomiędzy Lewicą a ruchami miejskimi. Z kolei Magdalena Biejat, współprzewodnicząca Razem i Wicemarszałek Senatu RP, podkreśliła długotrwałą współpracę obu podmiotów, dzielących podobne idee dotyczące rozwoju stolicy.

– Pakt „Marzenie o Warszawie” to wizja miasta otwartego i przyjaznego dla wszystkich. Chcemy, aby Warszawa była miejscem o wielkich możliwościach, dostępnych dla każdego mieszkańca – zaznaczyła Biejat. Jednym z kluczowych elementów paktu jest problematyka mieszkań, gdzie niedobór stanowi istotne wyzwanie. Planowane jest stworzenie opcji wyboru między kredytem a wynajmem, oferując mieszkania dobrej jakości i dostępne dla różnych grup wiekowych.

Warszawa – zielone miasto

Jan Mencwel, współzałożyciel Miasto Jest Nasze, podkreślił zmiany w mentalności mieszkańców Warszawy, którzy teraz pragną zielonego miasta, traktując drzewa i przyrodę jako kluczowy zasób. Mencwel zaakcentował konieczność działań na rzecz zielonych przestrzeni miejskich, nie czekając na obietnice władz. Martyna Jałoszyńska z partii Razem zwróciła uwagę na nierówny podział okręgów wyborczych, apelując o porozumienie dla wprowadzenia powiewu świeżego powietrza do rady miejskiej.

Pytani o kandydata na prezydenta Warszawy, przedstawiciele obu stronnictw stwierdzili, że decyzje w tej sprawie są jeszcze przed nimi, a informacje zostaną przekazane po ich podjęciu.

Udostępnij:

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *