...
Wacław Szarek i Arkadiusz Chyla

Świętokrzyskie. Dwóch kandydatów na stanowisko burmistrza Sędziszowa

Obecny burmistrz Sędziszowa, Wacław Szarek, potwierdził swoją decyzję o ubieganiu się o reelekcję. Jego kontrkandydatem będzie Arkadiusz Chyla.

Burmistrz Szarek wyraził chęć kontynuacji misji zarządzania gminą Sędziszów, podkreślając pragnienie dalszego rozwoju regionu.

Wacław Szarek powalczy o reelekcję

Szarek, mając na uwadze nowe wyzwania i projekty, zapowiedział m.in. plany odbudowy basenu, budowę kolejnego parkingu oraz stworzenie zbiornika retencyjnego. Jego priorytetem pozostaje wsparcie dla różnych grup i stowarzyszeń, a także identyfikacja i rozwijanie lokalnych talentów. Infrastruktura drogowa i sportowa oraz inwestycje w te obszary również znajdą się w planach rozwojowych.

Szarek zadeklarował, że w nadchodzących wyborach wystartuje z własnego komitetu, noszącego nazwę Komitet Wyborczy Wyborców Lokalna Wspólnota Samorządowa, jak miało to miejsce w poprzednich wyborach. Poparcie uzyskiwał także od Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Arkadiusz Chyla – kandydat na burmistrza Sędziszowa

Jednym z pewnych konkurentów obecnego burmistrza jest Arkadiusz Chyla, który potwierdził swoją kandydaturę na to stanowisko. Chyla, przedsiębiorca z bogatym doświadczeniem zawodowym, zaznaczył, że posiada konkretny plan dla gminy Sędziszów, który zamierza wdrażać, oraz ogłosił start do rady miejskiej wraz z własnym komitetem wyborczym.

Arkadiusz Chyla, mający 48 lat, jest aktywnym społecznikiem i organizatorem lokalnych przedsięwzięć. Przez wiele lat pracował w Starostwie Powiatowym w Jędrzejowie i walczył o mandat posła z listy Lewicy w wyborach parlamentarnych w 2019 roku.

Udostępnij:

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *