...
Dominik Sośnierz

Nieoficjalnie: Dobromir Sośnierz wystartuje na stanowisko prezydenta Katowic

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Dobromir Sośnierz z partii Konfederacja będzie starał się o fotel prezydenta Katowic.

Oficjalne ogłoszenie kandydatów na różne stanowiska, takie jak burmistrzowie, wójtowie, prezydenci czy radni, powinno nastąpić do 12 stycznia 2024 roku. Konfederacja w województwie śląskim planuje wystawić swoich kandydatów do sejmików i rad miast, z akcentem na wybrane miasta, gdzie chciałaby konkurować o najwyższe funkcje, w tym prezydenturę. Jednym z nich miałby być właśnie Sośnierz.

Dobromir Sośnierz – dotychczasowa kariera polityczna

Dobromir Sośnierz, który objął mandat posła do Parlamentu Europejskiego w marcu 2018 roku, a następnie w 2019 roku ubiegał się o mandat posła w krajowych wyborach parlamentarnych, opuścił partię KORWiN w marcu 2022 roku. W tym samym roku dołączył do partii Wolnościowcy, gdzie został wiceprezesem. Jednak w lutym 2023 roku ogłosił odejście z Konfederacji, zakładając koło poselskie Wolnościowców. W lipcu tego samego roku powrócił do koła poselskiego Konfederacji. W ostatnich wyborach samorządowych, startując jako czwarty z listy w Siedlcach, nie uzyskał reelekcji.

Udostępnij:

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *