...
Leszek Surdy

Podkarpackie. Leszek Surdy zapowiada udział w wyborach na wójta Gorzyc

W Gorzycach przedstawiono plany Trzeciej Drogi, której tamtejszy lider Leszek Surdy zapowiada udział w wyborach na wójta.

Podczas konferencji prasowej przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego z województwa podkarpackiego ogłosili utworzenie wspólnych list z Polską 2050 Szymona Hołowni pod szyldem Trzeciej Drogi. Adam Dziedzic, poseł na Sejm i prezes zarządu wojewódzkiego PSL, poinformował o planach startu w wyborach samorządowych na poziomie gmin, powiatów i sejmiku województwa podkarpackiego.

Leszek Surdy w wyborach na wójta Gorzyc

Leszek Surdy, wiceprezes zarządu wojewódzkiego PSL, i wójt gminy Gorzyce ogłosił swoją decyzję o ponownym kandydowaniu na stanowisko wójta. Podkreślił, że chce kontynuować rozpoczętą dziewięć lat temu pracę na rzecz regionu. O szczegółach programu i kandydatów poinformuje na konwencji wyborczej, ale już teraz zapowiada, że gotowa jest pełna lista kandydatów do rady gminy Gorzyce. Podobnie jest z listą do Rady Powiatu Tarnobrzeskiego. Surdy zachęca do współpracy wszystkich, nie tylko członków PSL i Polski 2050, ale także tych, którzy podzielają ich wartości i chcą zmieniać lokalne środowiska.

Wojciech Śmiech, pełnomocnik Polski 2050, odniósł się do doniesień medialnych o poparciu kandydatów przez oba ugrupowania. Zapewnił, że Trzecia Droga nie udzieliła jeszcze poparcia żadnemu kandydatowi spoza swoich list, a ostateczne decyzje są przedmiotem trwających rozmów. Z kolei Paweł Bartoszek, wicewojewoda podkarpacki, podkreślił odpowiedzialność za tworzenie list w Tarnobrzegu i do Rad Powiatów. Zaznaczył, że listy w dużej części są już gotowe, ale nadal zachęca do współpracy wszystkich zainteresowanych.

Trzecia Droga z mocnym poparciem

Jan Tarapata, radny sejmiku województwa podkarpackiego, zachęcał do głosowania na Trzecią Drogę, podkreślając, że kandydaci na ich listach są cenionymi osobami za ich działalność na rzecz rozwoju lokalnych społeczności. Poparcie dla Leszka Surdego i jego drużyny wyraził także Władysław Stępień, Honorowy Obywatel Gminy Gorzyce, poseł i radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Udostępnij:

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *