...
Jacek Witka

Kieleckie. Zieloni szykują się na wybory samorządowe

Partia Zieloni w Kieleckiem rozbudowuje swoje struktury i przygotowuje się do nadchodzących wyborów samorządowych.

Co prawda na chwilę obecną liczba członków partii w regionie jest jeszcze niewielka, ale zarząd koła w Kielcach aktywnie pracuje nad jej wzrostem.

Zielona koalicja dla Świętokrzyskiego

Jacek Witka, współprzewodniczący Zielonych na Kielecczyźnie regionie, zaznacza, że formacja dąży do współpracy z różnymi instytucjami oraz demokratycznymi partiami, które mają w swoich programach priorytetową ochronę środowiska. Aktualnie przygotowywany jest manifest świętokrzyski o nazwie „Zielona koalicja dla Świętokrzyskiego”.

Artur Gierada, poseł RP i szef Koalicji Obywatelskiej w regionie, pozytywnie ocenia działania partii ZIeloni, opisując ich jako ruch walczący o kluczowe kwestie, takie jak zmiany klimatyczne oraz równouprawnienie.

Partia Zieloni w Kielcach

Partia Zielonych jest częścią Koalicji Obywatelskiej i w Kielcach będzie dzieliła siedzibę z Platformą Obywatelską. W trakcie prezentacji postulatów przedstawiciele partii podkreślili, że ich główne priorytety przed wyborami samorządowymi obejmują inwestycje w transport zbiorowy, zazielenienie przestrzeni publicznej na poziomie 30%, oraz negocjacje z deweloperami w celu przeznaczenia 10% mieszkań w nowych budynkach na cele mieszkań komunalnych.

Udostępnij:

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *