...
Tobiasz Bocheński

Kandydat PiS na prezydenta Warszawy ma pomysł na aplikację dla mieszkańców

Tobiasz Bocheński, który jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko prezydenta stolicy, przedstawił pomysł stworzenia aplikacji mobilnej WAVO, adresowanej do jej mieszkańców.

„Chcemy miasta otwartego na głos mieszkańców. Chcemy, by warszawiacy mieli możliwość współkreowania miasta” – napisał w mediach społecznościowych Tobiasz Bocheński.

Tobiasz Bocheński o aplikacji dla warszawiaków

Jak wyjaśnił, aplikacja pozwoli na udział w głosowaniach, konsultacjach społecznych i referendach lokalnych. – Każdy ze swojego smartfona będzie mógł nie tylko wyrazić opinię o swojej ulicy, osiedlu, dzielnicy czy całym mieście, ale również związać władze miasta swoją decyzją – powiedział Bocheński.

Polityk podkreślił również, że aplikacja umożliwi udział w głosowaniach, konsultacjach społecznych i lokalnych referendum. – Każdy, posługując się swoim smartfonem, będzie mógł nie tylko wyrazić swoje zdanie na temat swojej ulicy, osiedla, czy dzielnicy, ale także wpłynąć na decyzje władz miasta – wyjaśnił.

Inicjatywa w rękach mieszkańców

W aplikacji WAVO mieszkańcy będą mieli możliwość aktywnego uczestnictwa w różnorodnych inicjatywach, takich jak posadzenie drzewa przy ulicy, budowa skateparku czy wyznaczanie lokalizacji chodnika. Co ważne, mieszkańcy będą mogli wyrażać swoje opinie w dowolnym momencie, niezależnie od cyklu wyborczego. Decyzje podejmowane przez społeczność będą obowiązujące dla prezydenta, który będzie zobowiązany do realizacji wyników wyborów społecznych. Przykładowo, mieszkańcy będą mieli możliwość wyboru rodzaju drzewa do zasadzenia na danym skwerze lub projektu placu zabaw, a prezydent będzie zobowiązany do ich implementacji.

Udostępnij:

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *