...
Magdalena Biejat

Warszawa. Magdalena Biejat wystartuje w wyborach na prezydenta stolicy

Magdalena Biejat z Partii Razem potwierdziła, że będzie ubiegała się o urząd prezydenta Warszawy. Wskazała trzy swoje główne priorytety. Są to: inwestycje w budownictwo społeczne, dostęp do dobrej edukacji publicznej oraz bezpieczna i przyjazna przestrzeń publiczna.

Biejat uważa, że stolica Polski zasługuje na wizję i odwagę.– Na odwagę na to, żeby stawiać na wielkie inwestycje publiczne, na odważne przedsięwzięcia, na to, żeby mieszkankom i mieszkańcom tego miasta żyło się lepiej, bo po prostu stać nas na to – powiedziała współprzewodnicząca partii Razem.

Magdalena Biejat powalczy o fotel prezydenta Warszawy

W swoim programie Magdalena Biejat na pierwszym miejscu postawiła mieszkania. – Warszawa musi wreszcie zainicjować wielki program inwestycji w budownictwo społeczne, aby każdy mógł znaleźć godne miejsce do zamieszkania. Drugim punktem jej programu jest edukacja – określiła, że jest „to sprawa, na którą Warszawa wreszcie musi postawić”. – Jako matka dzieci w wieku szkolnym doskonale zdaję sobie sprawę z problemu dostępu do wysokiej jakości edukacji, do dobrych szkół publicznych w Warszawie. Czas, aby nasze dzieci w największym mieście Polski mogły liczyć na bezpieczne i rozwijające środowisko szkolne – powiedziała Biejat.

Jako trzeci priorytet kandydatka wymieniła bezpieczną i przyjazną przestrzeń publiczną.

W ostatnich wyborach parlamentarnych Magdalena Biejat zdobyła w Warszawie mandat senatorski, otrzymując ponad 200 tysięcy głosów.

Udostępnij:

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *