Elżbieta Kubek

Elżbieta Kubek

Jestem Milanowianką od urodzenia, tu ukończyłam Szkołę Podstawową nr 2 i Liceum Ogólnokształcące na ul. Piasta. Rodzina moja mieszka w Milanówku od 1934 roku. Jestem córką żołnierza Armii Krajowej Ośrodek Mielizna ,,Milanówek” – Honorowego Obywatela Miasta Milanówek (2010). Z domu rodzinnego wyniosłam zamiłowanie do działalności społecznej i miłość do naszej ,,małej  Ojczyzny” – Milanówka.

Z zawodu jestem geografem, a z zamiłowania dokumentalista dziejów Milanówka. Ukończyłam studia podyplomowe w Szkole Głównej Planowania i Statystyki (Wydział Ekonomiczno-Społeczny). W długoletniej swojej pracy zawodowej związana byłam z: administracją, nauką, kulturą i mediami. Jako dokumentalista pracowałam 10 lat w redakcji ,,Rzeczpospolitej”, Centrum Historii Polskiej Radiofonii, Archiwum i Bibliotece Polskiego Radia SA. Ostatnio w Archiwum Państwowym w Warszawie (Archiwum Dokumentacji Osobowej i Płacowej w Milanówku). Jestem współautorką książek o Milanówku („Cmentarz w Milanówku. Przewodnik biograficzny”, ,,Milanowianki” i „Niepokorni 1976 – 1989.Mieszkańcy Powiatu Grodziskiego na Rzecz Wolności”).

Dokumentowanie dziejów Milanówka, losów jego mieszkańców jest dla mnie ulubionym zajęciem, wydaje mnie się, że jest to jedno z ważniejszych  działań  dla mnie  jako mieszkanki Milanówka. Ważne jest  również dla mnie  w pracy jako radna  dbanie i pamiętanie o sprawach współczesnego Milanówka, o potrzebach mieszkańców, jak i o problemach okręgu, w którym mieszkam i z którego kandydowałam.

  • Kontakt: ekubek@gazeta.pl
  • Wykształcenie: wyższe
  • Rok urodzenia: 1953
  • Imię i nazwisko: Elżbieta Kubek
  • Płeć: Kobieta
  • Partia: inne

Reviews

Obecnie brak opinii o kondydacie.

Bądź pierwszy, który skomentuje “Elżbieta Kubek”!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *